Refleksoloogia on väga vana alternatiivmeditsiini haru. Vanad tsivilisatsioonid Egiptuses, Hiinas, Indias ja Aafrikas oskasid inimesi tsoonide ja meridiaanide töötlemise kaudu ravida juba vähemalt 5000 aastat tagasi. Selle tõenduseks on tänapäevani säilinud koopajoonised ja seinamaalingud. Sellest algsest raviviisist arenesid idamaades edasi nt akupunktuur ja shiatsu.

Läänemaailma jaoks vajus refleksoloogia nagu ka paljud teised looduslikud ja loomulikud tervistamisviisid vahepeal unarusse. On küll tõendeid selle kohta, et Kesk-Euroopas praktiseeriti punktmassaaźi nt 14.sajandil, kuid laiemasse kasutusse seda tol ajal siiski ei võetud.

Refleksoloogia taasavastamine toimus 20. sajandi alguses, kui USA nina-, kurgu- ja kõrvaarst dr. William Fitzgerald selle meetodi oma töö tõhustamiseks kasutusele võttis. Fitzgeraldi poolt läbi viidud uurimused ja tema poolt välja antud raamatud panid aluse refleksoloogia kiirele arengule ja levikule kaasaegses USA-s ja Euroopas.

Mida tehakse refleksoloogilise teraapia käigus?
Refleksoloogiline teraapia tähendab patsiendi kehapinnal asuvate organite ja organsüsteemide peegelduste töötlemist. Inimkeha ei koosne mitte ainult füüsiliselt nähtavatest/kombatavatest organitest (maksast, kopsudest, luudest, lihastest jne), vaid keerukast energeetiliste ja füüsiliste tegurite kombinatsioonist, muuhulgas ka energeetilistest sidemetest organite ja teatud tsoonide vahel. Tänu sellistele energeetilistele sidemetele ongi võimalik ravida talla alt kõrvapõletikku või kõrvast kõhukinnisust. 

Refleksoloogilised tsoonid ehk peegeldused, mida teraapia käigus töödeldakse, asuvad üle kogu keha, kontsentreeritumalt asuvad tähtsamad tsoonid jalalabal, kõrvas, säärel, reiel ja peas.
Kuidas, kui kaua ja kellele?

Tihti annab teatud tulemusi juba esimene teraapia. Tervenemiseks vajab patsient sageli siiski 6 - 8 korrast koosnevat teraapiakuuri. Kui on aga tegemist kroonilise haigusega, tuleb patsiendil arvestada ka pikema kuuriga.
Mõne patsiendi puhul annab esimene teraapia teatud esmasreaktsiooni – kerge iivelduse, peavalu, kõhulahtisuse vms. Kuna teraapia tähendab muuhulgas ka ainevahetuse aktiviseerimist ja jääkide väljutamist, siis tuleb normaalseks pidada, et iga inimese organism reageerib sellele erineva tundlikkusega.

Pikaaegselt väga tugeva koormuse all (saastunud ja kunstlik toit, stimulandid, medikamendid jms) olnud organism võib seega tõepoolest jääkide väljutamisprotsessile intensiivsemalt reageerida. Kuid sellised reaktsioonid mööduvad paari päeva jooksul ning juba käivitunud puhastumisprotsess ei anna tavaliselt järgnevate teraapiate käigus enam reaktsioone.

Haiguste loetelu, mille puhul refleksoloogilisest teraapiast on abi, ei ole koostatud. Kuna refleksoloog nagu iga teinegi loodusterapeut ei ravi haigust, vaid inimest, on diagnoos teisejärguline. Keskendutakse inimese homöostaasi taastamisele. Ometi on teatud seisundid, mille puhul refleksoloogiline ravi on vastunäidustatud- näiteks vähihaigetele ja AIDS-i haigetele, kuna refleksoloogiline teraapia võib selliste haiguste kulgu organismis kiirendada.

Kõikide muude seisundite puhul sõltub teraapiakuuri kestus ja raviskeemi valik konkreetsest juhtumist. Kuid parima tulemuse saavutamiseks tuleb patsiendil oma terapeuti alati informeerida kõikidest organismi paigaldatud võõrkehadest, võetavatest medikamentidest ning arsti poolt pandud diagnoosidest.

KINKEKAARDID - võimalus osta kinkekaarte teie poolt valitud summa või protseduuriga !!!

Refleksoloogia 45 min.

30.00 Euro


www.anupormeister.ee - anupormeisteer@hot.ee - Tel. +372 52 57 162 -  - Kinkekaardid -